W dniach 3-4 czerwca 2016 roku w Katowicach, odbędzie się IV Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Medyczne i społeczne aspekty traumy”. Będzie to kolejna konferencja z cyklu „W przestrzeni stresu i lęku.” Konferencję organizuje Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wraz ze Śląską Izbą Lekarską w Katowicach. Celem konferencji z cyklu „W przestrzeni lęku i stresu” jest zarówno prezentacja najnowszych osiągnięć medycyny jak i poszerzenie jej humanistycznego aspektu. IV konferencja będzie spotkaniem międzynarodowym, z udziałem wybitnych naukowców i praktyków z Polski i zagranicy.

Będzie to dobra okazja do spotkań i dyskusji bezpośrednich, wymiany poglądów i refleksji na temat wykorzystania osiągnięć badawczych w codziennej praktyce medycznej i w życiu społecznym. Spotkanie wzbogaci wernisaż prac malarki Joanny Kossak. Autorka, obecna na konferencji, przeznaczyła część swoich prac do sprzedaży zainteresowanym uczestnikom. W kuluarach będzie można także nabyć książkę Marie France Hirigoyen „Molestowanie moralne” i poprosić autorkę o autograf. Oprawę muzyczną zapewni kwartet instrumentalny Brama Morawska wykonujący utwory muzyki klasycznej.

Zapraszamy na stronę internetową www.medsrod.sum.edu.pl, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów na temat zbliżającej się konferencji. Dodatkowe informacje znajdują się także w ulotce, którą można przeglądać pod tym adresem.